Shōnen League

Postprzez Morion » 13 wrz 2013, o 17:04

Shōnen League:
Grupa PBFów opartych na anime z gatunku shōnen mająca na celu wzajemne promowanie się. Shōnen to gatunek mangi i anime (a tym samym wielu gier) skierowany do męskiej grupy odbiorców (chłopięcej, ale my przecież nigdy nie dorastamy). Celem jest akcja, akcja, mordobicie, akcja. I wciągająca fabuła. Zaletą wielu tytułów z tego gatunku jest wyjątkowy świat przedstawiony w serii. Jego unikalność zachęca do tworzenia gier w stopniu czasem zbyt dużym, by było to zdrowe. Shōnen League ma na celu przedstawienie najlepszych for z danych mang Shōnen i zachęcenie graczy do wyboru właśnie naszych gier.


Zasady:
  • Na podstawie jednego anime można przyjąć tylko jedno forum członkowskie (faza 1).
  • Fora muszą być pod jakimś względem wyjątkowe - jest to czynnik nieokreślony, omawiany w kontekście każdego PBFa oddzielnie.
  • Nowych członków wybierają wspólnie aktualni administratorzy z SL.
  • Administratorzy nie mogą samodzielnie dodawać nowych for do listy SL na swoim forum.
  • Członków SL należy wymienić w ogłoszeniach widocznych na stronie głównej danego PBFa.

Cele:
    Wzajemna promocja, stworzenie swego rodzaju grupy for, które po prostu dadzą znać graczom, że są lepiej dopracowane niż konkurencja. Naszym marzeniem jest doprowadzić do stałej rotacji graczy między forami o różnej tematyce, ograniczając jednocześnie takie transfery między naszą konkurencją z poszczególnych tematów. Problemem większości for opartych na tego typu anime jest duże rozdrobnienie w temacie. Stworzenie takiej elitarnej grupy być może pomoże nam w skupieniu graczy w jednym miejscu eliminując PBFy szkodliwe dla sceny Shōnen - rozdrabniające ludzi; o niskich standardach mechaniki, wprowadzających nienaturalne, sztuczne systemy po których gracze mają problemy z adaptacją w nowych PBFach; PBFy, których administracja posiada niską wiedzę o anime na podstawie którego tworzy grę.
    Obecnie gracze pozostają w niektórych miejscach z powodu przyzwyczajenia, chcemy z tym walczyć tworząc nową jakość rozgrywki.
Faza 2:
    To bezpośrednie i aktywne działania SL na rzecz promowania wiedzy o temacie, jak również wszelkie akcje pod tym logiem. W fazie tej SL będzie miało już wystarczająco członków, by jednym tematem M&A nie dominować pozostałych, pozwoli to na przyjmowanie innych wyjątkowych nawet z zajętego już tematu pod warunkiem, że ilość for w danym temacie nie będzie większa bardziej niż o jedno forum niż w przypadku innych tematów. Oczywiście dalej fora będą musiały być wysokiego poziomu, lub do takich pretendować. Poszerzenie grona w tym kierunku ma jedynie dać szansę innym PBFom.
Członkowie:
W tym temacie chciałbym zaprosić do wyżej wymienionych gier. Tutaj też z administracją tych PBFów chciałbym móc dyskutować nad tym pomysłem :)
Ostatnio edytowano 27 sie 2014, o 18:54 przez Morion, łącznie edytowano 3 razy
Avatar użytkownika
Morion
 
Posty: 470
Dołączył(a): 8 wrz 2012, o 15:23
Numer GG: 11657618

Postprzez Mortarion » 13 wrz 2013, o 17:19

Fajny pomysł, oryginalny i sporo obiecujący. W niusach swego czasu pisałem o forum opartym na mandze/anime o tytanach (klik), nie wiem czy się nada czy nie :)

Jedynie skrót trochę razi... SL kojarzy się jednoznacznie z Second Life.
Obrazek
Avatar użytkownika
Mortarion
Administrator
 
Posty: 1388
Dołączył(a): 13 sie 2012, o 07:31
Lokalizacja: R'lyeh

Postprzez Morion » 13 wrz 2013, o 17:24

Właśnie pisząc ten temat pomyślałem o tym skrócie w tym kontekście... I uznałem to za wredny żart, bo większość Shonen PBFów nie ma nic z second life'ami xD

Co do tego, czy forum się nadawać będzie, SnK to anime tego sezonu. tak jak SoA przetrwało tylko dwa sezony, SnK po jednym czy dwóch może popaść w zapomnienie w przeciwieństwie do takich rzeczy jak Naruto, DB, OP czy Bleach i parę innych klasyków, ale to się zobaczy z czasem jak oficjalnie wystartujemy z tym :)
Avatar użytkownika
Morion
 
Posty: 470
Dołączył(a): 8 wrz 2012, o 15:23
Numer GG: 11657618

Postprzez Mortarion » 13 wrz 2013, o 17:30

Ale są też krótkie anime które przechodzą do historii. Niesławne NGE, Elfen Lied czy Trigun albo Cowboy Bepop... ciekawe czemu nie ma na ich podstawie pbfów. Zbyt oryginalne?
Obrazek
Avatar użytkownika
Mortarion
Administrator
 
Posty: 1388
Dołączył(a): 13 sie 2012, o 07:31
Lokalizacja: R'lyeh

Postprzez Morion » 13 wrz 2013, o 17:51

Ten SnK to na SL się zapowiada w sensie Drugie życie xD
Źle mnie zrozumiałeś, nie mówię o krótkich anime, ale o anime, które są bardzo krótki czas popularne. Te co wymieniłeś są krótkie, ale ich popularność była długa. A czemu nie ma o nich PBFów?
Moja opinia (nie wystrasz się, bo do każdego tytułu dam też opinię o samej mandze,a le to tylko moje zdanie, jest tam też podstawowy powód braku PBFów :)
NGE: Strasznie nudna manga, na siłę stara się być inteligentna, a w rzeczywistości usypia widza. Łagodny chłopczyk w historii o mecha... Dlatego Gundamów już nie lubię. Kiedy są Mecha ma być ostro i brutalnie. Kto daje pacyfizm tam, gdzie ludzie chcą napieprzania? Ale to tylko moja prywatna opinia. Niżej powód niedziałania.
NGE nie nadaje się na PBF ponieważ to historia o kilku nudnych postaciach. Świat ten kręci się wokół grupki bohaterów niewielkiej, dla innych osób zabrakło mecha.

Elfen Lied: Podobnie jak wyżej, zbyt mało miejsca na bohaterów. Poza tym jest to historia na siłę brutalna, gdzie design jest bez charakteru. Ktoś chciał dać brutalną dziewczynkę, by było to cool, ale jak dla mnie do cool temu jeszcze daleko. Widziałem mangi, które potrafiły zrobić coś cool bez zabijania czy rozrywania ludzi. Przykładem niech będzie One Piece i postać Monkey D. Dragon. Nikt nie widział go walczącego, w zasadzie nic nie pokazano, by zrobił, a jest naprawdę cool. To oczywiście tylko moja opinia, ale wg mnie jednak to anime jest brutalne w zbyt sztuczny sposób, by wciągnęło ludzi.

Trigun: Genialne anime, niesamowity klimat i historia wokół wyjątkowej istoty, której dorównuje tylko jej brat. Świat dosyć ciekawy na grę, jednak nie oferuje aż tyle co inne mangi, a dla kolejnych postaci jak Vash nie ma miejsca.

Cowboy Bebop: tu najtrudniej wyjaśnić czego nie ma PBFów. Postacie są wyrównane, historia ciekawa, klimat niepowtarzalny. Mam dwie teorie.
Być może świat oferuje za mało ciekawostek. nie ma tu specjalnych zdolności, świat wydaje się być dosyć zwykłym SF.
Jest też druga możliwość - CB to właśnie SF. Fani SF jednak dosyć często są ludźmi o zawyżonym ego - SF od dziesięcioleci kreuje się jako ten inteligentny rodzaj fantastyki. A anime to rozrywka niskich lotów dla dzieciaków - taką opinię ma M&A w naszych rejonach :)

Jednak większość tych tytułów po pierwsze, oferuje mało ciekawostek i wyjątkowości w swoich światach, po drugie opiera się na jednej czy ledwie paru postaciach.

W Naruto masz dziesiątki interesujących postaci drugoplanowych.
Tak samo Bleach i One Piece.
Dragon Ball znów wywyższa jedną rasę nad inne, ale w grach PBF wprowadza się boost dla ludzi i nameczan i już można grać.
Avatar użytkownika
Morion
 
Posty: 470
Dołączył(a): 8 wrz 2012, o 15:23
Numer GG: 11657618

Postprzez Morion » 18 paź 2014, o 13:21

Na PBFowej scenie niewiele obecnie for Dragon Ball. Ostatnio tą niewielką grupę zasilił nowy PBF i już są kontrowersje wokół niego. Tak zwany DBSiU podjął się niezwykle męczącej pracy podmienienia kilku słów z innego forum DB i wykorzystania ich materiałów.

http://dbng.forumpl.net/t145-regulamin-ogolny - oryginał
http://dbsiu.forumpl.net/t242-regulamin-ogolny - kopia
http://dbng.forumpl.net/t146-mechanika- ... kogos-zlac - oryginał
http://dbsiu.forumpl.net/t3-mechanika-walki - kopia

Plagiatujące DBSiU wykorzystało także stare grafiki z DBNG - choć już nieużywane to ciągle przywłaszczenie sobie czyjejś pracy.
A na koniec zabronić kopiowania czegokolwiek z forum. Ktoś serio myślał, że nikt nie zauważy?
Avatar użytkownika
Morion
 
Posty: 470
Dołączył(a): 8 wrz 2012, o 15:23
Numer GG: 11657618

Postprzez Yatsu » 18 paź 2014, o 20:35

Tak z ciekawości zapytam. Robicie coś poza wymianą banerów między sobą i szukaniem plagiatów for należących do SL?

A co do plagiatu, to były one zawsze. Chyba na scenie PBFowej zapoczątkowały to naruciaki, jednak takie plagiaty nigdy nie żyją długo i nawet nie warto robić im darmowej reklamy ogłaszając wszem i wobec, że coś plagiatują.
Galactik-Rev PBF, Hybryda gry pbf i via www o tematyce managerskiej w świecie Galactik Football,
Avatar użytkownika
Yatsu
 
Posty: 164
Dołączył(a): 3 wrz 2012, o 21:47
Numer GG: 9272134

Postprzez Morion » 19 paź 2014, o 00:45

Działamy powoli, b najważniejsze jest zajmowanie się swoim forum, jednak jak zobaczysz na portalu zaczynamy zajmować się pisaniem tekstów jak również wspieraniem siebie, obecnie na głowie mam pewne sprawy z OPA , damy znać niedługo jak wszystko się wyjaśni :)
Avatar użytkownika
Morion
 
Posty: 470
Dołączył(a): 8 wrz 2012, o 15:23
Numer GG: 11657618

Postprzez June » 19 paź 2014, o 11:44

Cóż, choć coś takiego nie będzie żyło długo, to dobrze jest takich złodziejaszków 'ogłosić'. Raczej wątpię, by ktoś po tym newsie będzie tam chciał iść... :)


Dziękuję Zanzazaar jeszcze raz. :)
Obrazek
Avatar użytkownika
June
 
Posty: 2
Dołączył(a): 25 sie 2014, o 16:48
Numer GG: 40799373


Powrót do Zarchiwizowane zapowiedzi

cron