Oleander

Postprzez Wodniczka » 14 lip 2014, o 12:45

Obrazek

Coraz bliżej, coraz bliżej!


W okolicach Uralu mieści się państwo-miasto zwane Oleandrem od jakiegoś czasu niemal odcięte od świata. Zresztą komu by się chciało myśleć, co kryje się za rozległymi pasmami górskimi?
Przestrzeń jest odizolowana, społecznością kieruje prorok, tajemniczy wódź i dawca wszystkiego - kultury, moralności, ekonomii. Uwielbiany przez swych wyznawców i nieskazitelny. Jednak postać ta jest tajemnicza. Nikt tak naprawdę nie wie kim jest prorok. Nie pokazuje twarzy, krążą plotki, że prawdziwy prorok już dawno nie żyje, ale oczywiście najpowszechniejsze są te, że prorok tak kocha swoich "poddanych" iż może się okazać nawet twoim sąsiadem. Społeczeństwo żyje w krzywym zwierciadle, odcięte od świata, co wódz tłumaczy - jesteśmy wybraną społecznością niebiańską. Panują absurdalne zasady i bzdurne pojmowanie moralności, paramoralności. Ślepi zjadacze chleba wmawiają je swym krewnym i dzieciom, żyją tym, nieco chorowicie. Oleander miał być jedną wielką, nieskazitelną wspólnotą tymczasem jest wylęgarnią paranoików i dziwnych zjawisk.
Istnieje wyższa klasa obracająca się wśród proroka, są to tzw. kameliowi - wszelcy ministrowie, pani Desmonda przewodnicząca koła gospodyń, a wieczorami właścicielka całkiem prosperującego burdelu, znajdą się też handlarze broni i przede wszystkim - święta straż.
Święta straż dba o to, aby nikt niepowołany nie opuścił granic Oleandra. Wszelkie ucieczki zdają się być trudem nierealnym. Choć jeśli do nich dojdzie - uciekinierzy zostaną przeklęci. Straż wciąż będzie ich szukać, a jak znajdzie - zabije. Istnieje możliwość powrotu, niektórzy z niej korzystają, wydają swoją współuciekinierów by złagodzić karę. Mają tak sfiksowane umysły, że nie dają sobie rady żyć na wolności. Wszędzie węszą też niebiańscy agenci.
Grupą utrzymującą gospodarkę są - poganie. Ludzie albo zdegradowani z wyższych stanowisk przez osąd o zdradę, albo zwyczajnie nisko urodzeni wśród niewolników.
Poganie w zasadzie są niewolnikami. Mają swoich panów (kameliowi, święta straż) którzy sprawują całkowitą władzę nad nimi. Mogą ich torturować, co uwielbia praktykować święta straż albo zabijać. Często zabawą jest też podpuszczanie niewolników tak by jeden zgładził drugiego za kawałek upieczonego mięsa. Poganom często odbiera się tożsamości - jeśli ich pan sobie zażyczy, żeby nie mieli nazwiska, są go pozbawiani.
Od spraw uciekających pogan jest specjalnie wyszkolona jednostka świętej straży - łowcy pogan. Umieralność wśród ludności niewolniczej coraz bardziej wzrasta, nagminne stają się publiczne egzekucje i wszelkie "zabawy". Prorok twierdzi, że poganie zasłużyli sobie na swój los, a przez poddaństwo, mogą wybłagać odkupienie - pośmiertne.
Wśród ulubieńców proroka - świętej straży, znajduję się wybrana ilość osób, zwanych alchemikami. Podobnież już pierwszy prorok marzył o nieśmierteleności i tworzeniu nadludzi. Podczas snu przekazuje im specyficzną energię. Namaszcza ich.
W szpitalu zaczyna tworzyć się opozycja, niewielkie bojówki, zwalczane przez świętą straż i dużo misji.

TAK, TAK., TAK. Marzy mi się akcja, wciąganie i dręczenie wszystkich postaci i obalenie mitu, że postacie administracji, to główna fabuła. Phi, co?!
Będą misje dla każdej grupy, zdrady, zwroty akcji i wiele atrakcji <3 Najważniejsze, że nikt nie wie kim tak naprawdę jest prorok i w swoim czasie każdy, kto chce będzie miał możliwość kierować nim. Forum w zasadzie w większości jest zrobione, już niedługo ruszy pełną parą!
Avatar użytkownika
Wodniczka
 
Posty: 36
Dołączył(a): 1 sty 2013, o 15:06
Numer GG: 13794688

Postprzez Mortarion » 14 lip 2014, o 12:50

Zaczynam czytać i uśmiech pojawił się na mojej mordce, bo naszły mnie skojarzenia z najróżniejszymi obozami, komunami czy innymi społecznościami sekciarskimi które odcięły się od świata zewnętrznego w imię religii czy czegoś takiego (patrz The Sacrament, z ostatnich filmów) z jednym przywódcą który jest bogiem absolutnym i władcą wszechrzeczy. Czytam dalej i uśmiech znika, nie wiedzieć czemu... może to wina tych wszystkich grup? Nie wiem. W każdym razie pomysł zacny, ale nie dla mnie. Będę śledził :)
Obrazek
Avatar użytkownika
Mortarion
Administrator
 
Posty: 1388
Dołączył(a): 13 sie 2012, o 07:31
Lokalizacja: R'lyeh

Postprzez Wodniczka » 14 lip 2014, o 12:56

W zasadzie kształtowałam ten zamysł trochę na sektach czy orwellowskich światkach.
Grupy odgrywają ważną rolę, także ciężko mi się ich pozbyć, bo hm...to właściwie ci wszyscy gracze będą najważniejszym elementem fabularnym i wszelkie intrygi, podkopy, podchody <3
Avatar użytkownika
Wodniczka
 
Posty: 36
Dołączył(a): 1 sty 2013, o 15:06
Numer GG: 13794688

Postprzez dikdik » 16 lip 2014, o 22:16

Witam serdecznie. Jako jedna z osób odpowiedzialnych za powstającego Oleandra myślę, że warto mi się wypowiedzieć.
Mortarion - kłaniam się. Miałam okazję pobyć Twoim graczem i wspominam Twoją pracę na pbf'ach z sympatią i szacunkiem ;)
Jeśli chodzi o grupy, zminimalizowałyśmy ich ilość do niezbędnego minimum, gdzie i tak przewidujemy wprowadzenie kilku nowych sekcji wraz z rozwojem fabuły. Wydaje mi się, że niewolnicy, średniaki, bogacze i wojsko to nie jest przesadzona ilość, ale myślę, że wszelkie sugestie będą dla nas bardzo istotne ze względu na to, iż całość fabularki i podstaw gry forumowej wymyślamy same i czasem zapędzamy się w tak szalone wizje, że możliwe, a nawet wysoce prawdopodobne jest nasz w tym się pogubienie.

Wydaje mi się, że (tradycyjnie) punkt widzenia i punkt siedzenia zawsze się zgrywają. W Oleandre są grupy takie a nie inne, ludzie mają jakąś złudną wiarę w hierarchię, ale fabularnie będę dbać o to, by Prorok raz na jakiś czas przypomniał wszystkim, że niezależnie od ich odczuć wszyscy są śmieciami pod jego boskim tronem. Społeczeństwo zamknięte za murami i odcięte od wszelkich zewnętrznych wpływów samoczynnie prędzej czy póżniej buduje jakiś schemat socjalny. Myślę, że ograniczenie gracza jedynie do grupy niewolnych mogłoby wpłynąć na forum jak końska dawka leku nasennego - czego raczej nie chcemy :P
podrawiam
Avatar użytkownika
dikdik
 
Posty: 6
Dołączył(a): 16 lip 2014, o 21:50

Postprzez Wodniczka » 14 sie 2014, o 12:51

Prace wciąż trwają, choć my też sobie wakacjujemy z Felem.
Póki co pojawił się spis profesji. Co myślicie? 8)

http://oleander.forumpolish.com/t82-profesje#113
Avatar użytkownika
Wodniczka
 
Posty: 36
Dołączył(a): 1 sty 2013, o 15:06
Numer GG: 13794688

Postprzez Kokos » 25 sie 2014, o 16:25

Ciekawie się zapowiada. Cholernie oryginalny PBF, do tego autorski. Propsy.
Kokos
 
Posty: 28
Dołączył(a): 18 maja 2014, o 16:37
Numer GG: 6030274

Postprzez Wodniczka » 25 sie 2014, o 19:41

UWAGA ODCHODZĄ WODY PŁODOWE!


No dziękóweczka, dziękówczeka staramy się, ale będzie klawo, bo coś mnie po łapach swędzi, że ludzie będą łoj będą popierwspaniali czy jak my sami (nasze powoli płodzące się dzieci pbfowe<3) Już w głowach mamy wiele eventów! Mili państwo, a czego tam nie będzie?! Ogniska z palonymi na stosie pogankami (a dla bogatszych nawet kiełbasa), zabawy w kamieniowanie, p i e l g r z y m k i. Same wspaniałości!
Nie reklamujemy jeszcze oficjalnie, ale jeżeli już ktoś ma chętkę może powoli rejestrować się www.oleander.forumpolish.com Ponieważ lada dzień pojawi się reklama, a tak to na spokojnie jak kto woli może się rozgościć. Czekam na was moje przebrzydłe maleństwa, już mam ochotę jakieś ukrzyżować ;>
Avatar użytkownika
Wodniczka
 
Posty: 36
Dołączył(a): 1 sty 2013, o 15:06
Numer GG: 13794688

Postprzez Wodniczka » 26 sie 2014, o 15:43

Lekka inspiracja popołudniowa owinięta w kawę zbożową, coby dzień ostał się lekkim.

ŚLEDZTWO LALKOWE

Obrazek



Dlaczego Prorok nie ma twarzy? A raczej nie chce jej pokazywać? Wiadomo, że chciał żyć wiecznie, dlatego wszyscy wierzą, że jego następcy, to on sam. Wieczny. Odradza się by mieć w czułej opiece Oleander.

Pamiętacie słowiańskie lalki? Dziś, to częsty chwyt reklamowy i plastikowe gówienka często sprzedawane są po niebotycznych cenach. Dawniej wyglądało, to inaczej. Przede wszystkim lalki, to demoniczne istoty. Zależnie od intencji mogą być przepełnione pozytywną mocą jak i niszczycielką. Lalki nie mają twarzy. Tworzone są przez kobiety, ponieważ to kobieca ręka potrafi stworzyć coś tak delikatnego. Szyte ze szmatek, pozostawiane bez twarzy. Lalkom nie powinno nadawać się twarzy. Dlaczego? Ponieważ zyskałyby tożsamość. A jeszcze gorszym przeświadczeniem był fakt, że mogłyby zyskać duszę. Przecież nie powinny być równe swemu stwórcy. Każde lalki mają swą ochronną siłę. Jedne spełniają życzenia (taką po spełnionym życzeniu należy spalić) inne ochraniają dom, patronują wzrost zbóż.
Tradycja ta powoli zanika, choć poganie wciąż ostatkami sił szyją te lalki, niektórzy nawet ze szmat będących ich odzieniem. Nieważne, że odmarzną im w zimie nogi, a jeśli przestaną być wydajni szybciej umrą z głodu. Poganki wciąż szyją lalki z życzeniami. Jeszcze jeden powód przez który uznawane są za wiedźmy.
Avatar użytkownika
Wodniczka
 
Posty: 36
Dołączył(a): 1 sty 2013, o 15:06
Numer GG: 13794688


Powrót do Zarchiwizowane zapowiedzi

cron